Покупките на големите инвеститори ли са ключа към поскъпването на Bitcoin?

Всеки иска да прави правилно прогнози и да печели от тях. Както знаем големите участници – тези с „дълбоките“ джобове оказват силно влияния върху движението на цената на даден актив. Bitcoin не е изключение.

В действителност има корелация между покупките на големите инвеститори (или така наречените „крипто китове“) и цената на Bitcoin. Въпреки че тя не е винаги линейна и предсказуема, тези инвеститори могат да влияят значително върху цената поради големите обеми Bitcoin, които държат и търгуват.

Прочетете цялата статия

Над $130 хил. печалба, ако вместо новия iPhone купувахте Apple акции

Ако от 2007 насам бяхте купували най-новия и функционален iPhone, щяхте да платите около $16 хил. за двадесет iPhone-a. Ако вместо в тях бяхте инвестирали в Apple акции, щяхте да имате $147 хил., добавена стойност от около $131 хил.! Вижте детайли тук:
https://techcrunch.com/2023/09/15/one-meeeelion-dollars-muuhahahahaha/?guccounter=1

Не е препоръка за сделка. Риск от загуба.

Футболни Милиони

Седем милиарда чифта очи са вперили поглед в малка държава от Близкия изток. Светът е футбол, а футболът е пари. Катар изхарчи почти четвърт трилион за организацията на Световното първенство. Трансферните суми на футболистите от години достигат стотици милиони и все по-мащабните цифри във футбола са тенденция. Според Transfermarkt.com Kylian Mbappé повишава стойността си с 80 милиона в следствие на световното през 2018 в Русия, където Франция става световен шампион.

Прочетете цялата статия

Доходността при Краткосрочните Щатски Облигации Надмина 4%

Според информацията, достъпна в платформата на Interactive Brokers, TWS доходността при краткосрочните щатски облигации надмина 4% към дата 22.09.2022. Облигациите са инструменти с фиксирана доходност.

Но как и какво да купим – та пазарът на облигации е само за експерти, нали? В тази статия ще се опитаме да хвърлим малко светлина върху най-големия пазар останал някак далеч от непрофесионалния инвеститор в България.
Прочетете цялата статия

Ще капитулира ли японската централна банка?

На 22.09.2022 японската централна банка(BOJ) интервира директно на форекс пазара за първи път от 1998 година.

Това решение е породено от курса на банката да подържа ултра ниски лихвени нива от -0.1%. Тези ниски лихвени нива са в подкрепа на слабото възстановяване на японската икономика.

Прочетете цялата статия